POLSCY SUPERBOHATEROWIE
opowieść

Nikt nie rodzi się superbohaterem. Nikt nie rodzi się ani dobry ani zły. To nasze doświadczenia w połączeniu z cechami charakteru oraz okolicznościami w jakich się znajdujemy kreują naszą rzeczywistość. 

Jednak jest kilka cech, które predestynują nas do wielkich czynów. Wrażliwość, empatia to podstawowe z tych cech, bo to one determinują nas do bohaterskich czynów - walki o dobro, wolność i ideały. Dają nam odwagę do starcia ze złem i podejmowania ryzyka i zagrożeń jakie niesie świat dając nam nadludzką siłę. Oni - Polscy Superbohaterowe - ją mieli...  
By sięgać wysoko, by być gotowym na śmierć w imię ideałów trzeba być romantykiem. Pragmatyk pozostanie w cieniu.

Czasy w jakich przyszło im żyć były trudne. Nikt z nich nie podjął decyzji o wybuchu wojny. Wojna przyszła do nich. Chcieli mieć normalne życie, rodziny. Kochać, uczyć się, pracować. Jednak los zadecydował inaczej. Jedni walczyli o wolną Polskę po latach zaborów, drudzy o wyzwolenie okupowanej przez Niemców ojczyzny. 

Wychowanie patriotyczne jakie dali im rodzice i nauczyciele, którzy doznali trudów zaborów i walki o wolną Polskę dało im siłę do podjęcia wyzwań, których z pewnością nie podjęli by się w czasie pokoju i wolności. Wiedzieli, że jeśli nie podejmą walki do końca swoich dni będą żyć na kolanach patrząc na cierpienie bliskich. A za to warto walczyć i umierać.

czas rocznic.
czas wspomnień.
Czas BOHATERÓW.

W ciągu najbliższych lat, począwszy od 2018 roku jesteśmy świadkami wyjątkowego czasu, gdy obchodzimy wiele rocznic związanych z walką naszych rodaków o wolność Polski. Począwszy od stulecia wydarzeń związanych z procesem odradzania się polskiej państwowości po 123 latach niewoli, przez sukcesy 20-lecia międzywojennego po 80 rocznicę wybuchu piekła jakim była II Wojna Światowa, walką z okupantami, powstaniami w Gettcie i 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Obchodziliśmy równiez 30. rocznicę pierwszych wyborów po obaleniu komunizmu oraz zbliżają się również rocznice powstania Solidarności... 

Ale to tylko daty i symbole. A przecież za tymi "datami" stali ludzie a zgodnie z mottem naszych projektów historycznych "niepodległość ma twarz zwykłych ludzi" - opowiadamy ich historię.

Oglądając filmy lub czytając komiksy o superbohaterach takich jak Kapitan Ameryka, Iron Man czy Spider Man spotykamy się z ludźmi, którzy przeszli traumę lub doświadczyli zdarzeń, ciosów, upadku, które wywarły na nich potężne piętno. Dało im to jednak nadludzką siłę, którą wykorzystali dla dobra ludzkości walcząc ze złem. 
Patrząc na nich z punktu widzenia zwykłego człowieka, dochodzimy do wniosku, że superbohaterem może być każdy z nas. Każdy, kto potrafi podnieść się po klęsce jaką poniósł, traumie jaką przeżył idąc naprzód i odnosząc sukces w walce ze swymi słabościami.

Podobne losy - jednak w okolicznościach znacznie tragiczniejszych, jakimi była wojna - opowiadamy w naszym projekcie Polscy Superbohaterowie. Naszą opowieść chcemy przekazać również ludziom mieszkającym na całym świecie pokazując w projekcie PolishSuperheroes.com, że Polacy to dumny, odważny naród, gotowy ponieść najcięższe wyzwania w imię wolności, ideałów i prawdy - również za wolność waszą i naszą. Chcemy, by również oni zobaczyli, skąd pochodzili ci, którzy budowali ich ojczyzny i o nie walczyli, tak jak Kościuszko czy Pułaski o wolność USA.

Już wkrótce kolejne fascynujące historie. Tym razem opowiemy o Polakach, których losy rzuciły w różne zakontki świata, gdzie zdala od ziemi ojców postanowili rozwijac się budując fortuny, robiąc karierę.

 Wiele nazwisk pewnie będziecie znać jednak przy niejednym będziecie zaskoczeni.

opowieści o superbohaterach